fbpx

Czas na HN Nowak GmbH European Team Speedway Championship Grand Final

Reprezentacja Polski stanie w sobotę przed szansą obrony tytułu Drużynowych Mistrzów Europy na żużlu. HN Nowak GmbH European Team Speedway Championship rozpoczną się o godzinie 14.00 w niemieckim mieście Stralsund. Rywalami Biało-Czerwonych, których do boju poprowadzi aktualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, będą Duńczycy, Brytyjczycy oraz Niemcy. Bilety do nabycia w kasach stadionu od 9.30.

Polacy uchodzą za faworytów imprezy. W ubiegłym roku wygrali na torze w Poznaniu dość wyraźnie, startując w składzie: Bartosz Zmarzlik, Janusz Kołodziej, Maciej Janowski, Patryk Dudek, Kacper Woryna. Wyprzedzili wtedy Danię oraz Wielką Brytanię. W tym sezonie zmienił się nieco regulamin zawodów, który dopuszcza udział jednego zawodnika biorącego udział w cyklu Speedway Grand Prix, a także żużlowca do lat 21 na pozycji rezerwowego.

Trener naszej kadry Rafał Dobrucki w porównaniu z Finałem A w Gdańsku, gdzie Polacy przed niespełna tygodniem wywalczyli awans do Stralsundu, dokonał dwóch zmian w składzie. Zamiast Jakuba Miśkowiaka zobaczymy trzykrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika. Z kolei na pozycji zawodnika U21 w miejsce Wiktora Przyjemskiego pojedzie Bartłomiej Kowalski. Kapitanem zespołu będzie Jarosław Hampel.

– To już jest bezpośrednia walka o medale i dlatego wystawiamy możliwie najmocniejszy skład. Jarek, Szymon i Dominik wraz z młodzieżą udowodnili w Gdańsku, że zasługują na jazdę w Wielkim Finale. W naszej kadrze nie mogło też zabraknąć Bartosza Zmarzlika, a postanowiłem również zabrać do Niemiec Bartka Kowalskiego, który nabiera doświadczenia w poważnych imprezach. Naszym celem jest oczywiście obrona tytułu, lecz wiem, jak trudne to będzie zadanie. Jedziemy jednak powalczyć o złoto – powiedział Rafał Dobrucki.

Menedżerowie pozostałych zespołów także wystawili silne składy. Niemców w komplecie reprezentować będą zawodnicy startującego w polskiej 1. lidze zespołu Trans MF Landshut Devils. Jednej zmiany w stosunku do minionej niedzieli dokonali Brytyjczycy, których zespół rozszerzył się o rezerwowego. Na to miejsce Oliver Allen nominował Dana Gilkesa. Żadnej roszady nie przeprowadził za to Nicki Pedersen, który w roli menedżera Duńczyków stanie przed szansą wywalczenia pierwszego medalu.

Zwycięzca sobotnich zawodów otrzyma okazały puchar przechodni. Zgodnie z zasadami, jeśli któraś z reprezentacji wygra Drużynowe Mistrzostwa Europy trzykrotnie, zachowa to trofeum na własność.

Składy drużyn

WIELKA BRYTANIA
1. Dan Bewley
2. Adam Ellis
3. Tom Brennan
4. Richie Worrall
17. Dan Gilkes
Menedżer: Oliver Allen

POLSKA
5. Bartosz Zmarzlik
6. Jarosław Hampel
7. Szymon Woźniak
8. Dominik Kubera
18. Bartłomiej Kowalski
Menedżer: Rafał Dobrucki

NIEMCY
9. Kai Huckenbeck
10. Erik Riss
11. Martin Smoliński
12. Norick Blödorn
19. Erik Bachhuber
Menedżer: Herbert Rudolph

DANIA
13. Mikkel Michelsen
14. Frederik Jakobsen
15. Rasmus Jensen
16. Andreas Lyager
20. Emil Breum
Menedżer: Nicki Pedersen

Bilety

Przedsprzedaż biletów będzie prowadzona już w piątek od 17 do 21. Tego dnia oraz w sobotę od 9.30 do 12 wejściówki będą kosztowały 39 euro (normalny) i 29 euro (ulgowy). Po tym terminie cena wzrośnie odpowiednio do 45 i 35 euro. Dzieci i młodzież do lat 12 wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują emerytom i rencistom.